P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30 (0232) 404 4400 info@novarpoliklinik.com Şubelerimiz: Alsancak, Bayraklı, Balçova, Karşıyaka ve Atakent

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudağın Önemi

İnsan yüzünde göz, burun ve dudak oldukça önemlidir. Çünkü insanlardaki ilk izlenimler buralarda başlar. Göz teması kurulduğu anda dudak ve burun dikkat çekmektedir. Dudaklarda yer alan çökmeler, ya da dudaklardaki aşırı küçüklük hoş olmayan görüntülere neden olabilir. Bunun çözümü ise dolgu tedavisidir. Dolgu tedavisinde dudak bölgesine hyalüronik asit enjekte edilir. Böylece kişinin arzuladığı şekilde bir dudağa kavuşması sağlanır.

Doğal Görünüm

Dudak dolgusu yaptıracak kişilerin kafasındaki en önemli soru, tedavi sonrasında oluşacak görüntünün doğal olup olmayacağıdır. Novar poliklinik dudak dolgusu konusunda uzun yıllardır hizmet vermektedir. Klinik bünyesinde dudak dolgusu hizmeti alan pek çok İzmirli sonuçtan memnun kalmaktadır. Doğal görünüm kazandırmak ayrı bir uzmanlık alanıdır. Novar poliklinik uzman kadrosuyla bunu başarabilen sağlık kuruluşlarından birisidir. Bundan dolayı dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin doğal görünümle ilgili kafalarında hiçbir soru işareti oluşmasına gerek yoktur. Uzman kişilerce yapılan dolgu operasyonunun kalıcılığı uzun süreli olmaktadır. Dolgu işleminden memnun kalınmadığı durumlarda kısa bir süre içerisinde enjekte edilen enzimlerin yok edilmesi mümkündür.

Hyalüronik Asitin Önemi

Hyalüronik asit insan vücudunun temel bileşenlerinden birisidir. Zamana bağlı olarak yaşlanmayla birlikte insan vücudundaki hyalüronik içeriği azalmaya başlar. Bu durumda vücudun su tutma kapasitesinin düştüğü görülmektedir. Su tutma kapasitesi düşen insan vücudunda çökmeler meydana gelebilir. Böyle bir durum dış görüntüde hoş olmayan görüntülere neden olabilmektedir. Çözüm olarak ise dolgu yapılarak su oranı düşen bölgedeki hyalüronik asit enjekte edilir. Hyalüronik asit dudak ve çevresine yeniden su tutma özelliği kazandıracaktır. Böylece yeniden dinç ve sağlıklı bir görüntü elde edilmiş olur. Hyalüronik asit genç bir görüntü için oldukça önemlidir. Eksikliğinin hissedilmesi durumunda ise dolgu yöntemiyle gerektiği miktara ulaştırılabilmektedir.

Kırışıklıklara Karşı Dolgu Tedavisi

Dolgu tedavisi sadece dudaklara uygulanmaz. Vücudun farklı bölgelerinde de dolgu tedavisi uygulanabilmektedir. Kırışıklık olan bölgelerde de dolgu tedavisinin yapılması mümkündür. Kırışıklığı temel nedeni vücuttaki su dengesinin bozulmasıdır. Kırışıklığın giderilmesi için ise bu dengenin yeniden sağlanması gerekmektedir. Kırışık olan bölgelere enjekte edilecek su, asit ve diğer bileşenlerle birlikte kırışıklığın giderilmesi sağlanabilmektedir.