Saç Simülasyonu Nedir?

Saç dökülmesi, seyrek saçların oluşmasına ve sonrasında kellik derecesine varan saç görünümleri oluşmasına neden olmakta. Bu gibi durumlar erkeklerde olduğu kadar kadınlar içinde oldukça can sıkıcı bir durum. Ruhsal ve psikolojik anlamda insanı etkileyen bir durum olan kelliğin çözümü artık var tabi ki. Birbirinden farklı yöntem ve uygulamalar sayesinde kelliğe son verilebiliyor. FUT, FUE gibi yöntemleri ve bu yöntemlere alternatif olarak da SAÇ SİMÜLASYONU uygulanmaktadır!

Saç Simülasyonu Nasıl Yapılır?

Saç simülasyonu diğer yöntemlerde olduğu gibi saç kök hücre transferi yapılarak değil, diğer bir adıyla saç dövmesi de denilen saç simülasyonu, seyrek ve kel olan bölgelerde saç klonlaması şeklinde uygulanarak kelliğe çözüm sunmakta.

Bu yöntemin ile Saç Simülasyonu yaptıran kişi ağrısız ve sızısız bir şekilde operasyondan çıkması oldukça önemli. Operasyon sonrasında hemen normal hayatınıza devam edebilmeniz mümkündür. Saç dökülme oranları ve kellik dereceleri hesaplanarak işlem yapılıyor. Saç kökleriyle saç tellerinin organik duruş ve nizamı saçsız bölgeye kopyalanarak, doğal mikropigmentler uygulanarak işlem yapılıyor. Saç dökülmesinden yana dertli olan herkes için saç simülasyonu uygulanabilir. Renk, ten ve yaş fark etmeksizin, saç dökülme sıklığının ne olduğu önemli olmaksızın saç simülasyonuna yaptırabilirsiniz.

Saç simülasyonu ne kadar sürer?

Saç simülasyonu uygulaması yaklaşık olarak 4-5 saat arasında saçsız olan bölgelerin genişliğine göre farklılık göstermektedir.

Saç Simülasyonu  Uygulaması Dövme uygulamasıdır ?

Saç Simülasyonu uygulaması bir dövme uygulaması değildir. Saç Simülasyonunda kullanılan cihaz ve pigmentleri Saç Simülasyonu uygulamasına özel olduğundan dövme boyaları ve dövme makineleri ile yapılması uygun değildir. Türkiye'de henüz çok yaygınlaşmamış olması bu tip yanlışların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.