P.tesi. - C.tesi 09:00 - 19:30 (0232) 404 4400 info@novarpoliklinik.com Şubelerimiz: Alsancak, Bayraklı, Balçova, Karşıyaka ve Atakent

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı

Cilt Sıkılaştırıcı Bir Yöntem

Cildi yenilemek, cildi sıkılaştırmak ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında gençlik aşısı gelmektedir. Gençlik aşısı cilt yıpranmasına karşı koruyucu özelliğe sahip bir yöntemdir. İnsan cildinin nem ayarını düzenleyen pek çok bileşeni içerisinde barındırmaktadır. İsmi her ne kadar gençlik aşısı olsa da, sadece orta yaş ve yaşlılara hitap etmemektedir. 20 yaştan büyük bütün herkese ve farklı cilt tiplerine uygun bir tedavi yöntemidir.

Hyalüronik Asit

Gençlik aşısının içerisinde bulunan en önemli etken madde hyalüronik asittir. Bu asit insan vücudunun nem dengesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Bir dolgu maddesi değildir. Vücuda enjekte edildiğinde ciltte elastik liflerin oluşmasını sağlamaktadır. Ayrıca cilde nemlilik, esneklik kazandırmaktadır. Anti-aging uygulamalarının çoğunu tamamlayıcı özelliğe sahiptir. Vücuttaki ince kırışıklarını gidermeye yardımcı olmaktadır. 20 yaşından itibaren vücuttaki hyalüronik asit oranı azalamaya başlamaktadır. 35 yaşından sonra ise bu azalma oranı çok daha hızlanmaktadır. Bu nedenle özellikle 35 yaşından itibaren pek çok kişi gençlik aşısına başvurmaktadır.

Kaç Seans Gereklidir

Gençlik aşısı için gereken seans sayısı insan vücuduna göre değişebilmektedir. Fakat genellikle 2-4 seanslık uygulamanın ardından başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Seanslar iki haftada bir gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle başarılı sonuç elde edebilmek için yaklaşık iki ay beklemek gerekebilir. Gençlik aşısı ya da diğer adıyla gençlik iksiri vücudun çeşitli bölgelerine uygulanabilmektedir. Göz altları, boyun, yüz, alın, dekolte bölgesi ve ellerde başarılı sonuçlar ortaya koymaktadır.

Başarılı Sonuçlar

Vücuduna hyalüronik enjekte edilerek uygulanan kişilerde oldukça başarılı sonuçlar gözlemlenmektedir. Yapılan uygulamanın yan etkileri yok denilebilecek kadar azdır. Gençlik aşısının başarılı sonuçları yedi gün içerisinde kendisini belli etmeye başlayacaktır. Bir ayın ardından ise sonuçların tamamını gözlemlemek mümkün olacaktır. Uygulama yapılan bölge yeniden parlak ve canlı hale gelecektir. Gençlik aşısının etkisi ortalama olarak bir yıl kadar devam etmektedir. Bu etkinin süresini uzatmanın çok kolay bir yöntemi vardır. Günde tüketilen su miktarının en az iki litre olması gençlik aşısının daha uzun süre etkisini korumasına neden olacaktır.